Web Analytics
Parapety granitowe i ich właściwości – dlaczego warto w nie zainwestować? | Van4U

Parapety granitowe i ich właściwości – dlaczego warto w nie zainwestować?

Parapety zewnętrzne i wewnętrzne mogą być wykonane z różnych materiałów. Wybór odpowiedniego surowca ma ogromne znaczenie nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne – szczególną uwagę należy poświęcić wyborowi parapetów zewnętrznych, które będą codziennie narażone na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Naturalnym materiałem, który idealnie sprawdzi się zarówno do zamontowania wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, jest granit.

Parapety i ich praktyczne zastosowanie w domu

Parapety pełnią bardzo istotną rolę w każdym domu. Podstawowym zadaniem parapetów wewnętrznych jest zatrzymywanie zimna, które napływa do okna oraz utrzymywanie ciepłego powietrza wewnątrz pomieszczenia. Parapety zewnętrzne stoją z kolei na straży integralności wnęki okiennej oraz chronią elewację przed nadmiernym zawilgoceniem. Zarówno parapety zewnętrzne, jak i wewnętrzne mogą być praktycznie wykorzystywane jako miejsce na kwiaty oraz dekoracje okienne. Przy wyborze materiału, z którego zostaną zrealizowane, największe znaczenie ma więc jego trwałość.

Granit jest jednym z najpopularniejszych kamieni, który od wieków wykorzystywany jest do wykańczania wnętrz. Jego zaletami są solidność, wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania oraz niska nasiąkliwość, które to cechy pozwalają na jego zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Granit jest przy tym surowcem bardzo atrakcyjnym wizualnie, występującym w szerokiej palecie kolorystycznej. Jego zastosowanie daje więc szerokie możliwości aranżacyjne oraz umożliwia idealne zgranie wykonanych z granitu elementów z resztą wystroju pomieszczenia lub wyglądem elewacji budynku.

Parapety granitowe i ich właściwości – dlaczego warto w nie zainwestować?

Parapety granitowe na wymiar wewnątrz i na zewnątrz domu

Parapety granitowe na wymiar będą świetnym wyborem do każdego domowego wnętrza. Ich niska nasiąkliwość sprawia, że doskonale odnajdą się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, w tym łazience, kuchni oraz domowej pralni i suszarni. Atrakcyjny wygląd z kolei pozwala na wykorzystanie pełni ich możliwości aranżacyjnych w salonie, sypialni, przedpokoju oraz pozostałych domowych pomieszczeniach. Wysoka trwałość materiału gwarantuje wykonanym z granitu parapetom zachowanie atrakcyjnego wyglądu na długie lata. Jego solidność pozwala natomiast na użytkowanie parapetów do ustawiania doniczek z kwiatami, książek lub dekoracji.

Granit jest materiałem, którego właściwości pozwalają na jego umieszczenie także na zewnątrz budynku. Jest to materiał odporny na oddziaływanie wilgoci, zmiany temperatur, promieniowanie UV oraz mróz. Jego istotną zaletą jest także łatwość w czyszczeniu oraz niska podatność na zaplamienia, co docenimy w szczególności przy co sezonowych porządkach wokół domu oraz myciu okien. Jeśli dodamy do tego atrakcyjny, elegancki wygląd oraz szeroki wybór kolorów i wzorów, szybko okaże się, że zewnętrzne parapety granitowe na wymiar są rozwiązaniem wręcz idealnym. W prosty sposób pozwalają bowiem podkreślić wyjątkowość elewacji każdego budynku oraz nadają jej jeszcze bardziej eleganckiego charakteru.