Web Analytics
Rowerowa pasja | Van4U

Rowerowa pasja

Jazda rowerem to nie tylko aktywność fizyczna, ale także wielka przyjemność. Służy zdrowiu, kondycji oraz dobremu samopoczuciu. Rowerem można jeździć przez prawie cały rok, jeśli tylko pogoda na to pozwala. Ponadto, jest to środek lokomocji, który przemknie się między autami stojącymi w korku. 

Dlaczego warto jeździć na rowerze?

Wsiadając na rower i przemierzając nawet nie duże dystanse, w naszym organizmie wydzielają się endorfiny, tzw hormony szczęścia. Układowi krążenia sprzyja wysiłek, dodatkowo w czasie jazdy rowerem poprawia się również wydolność organizmu oraz wspomagana jest praca układu oddechowego. Osoby jeżdżące rowerem systematycznie nie skarżą się na problemy z żylakami i bólami kręgosłupa. Przejażdżki rowerowe sprawiają, że nasza sylwetka staje się smuklejsza. 

Kiedy jesteśmy zestresowani lub zdenerwowani, rower może stanowić dla nas odskocznię lub dawać poczucie wolności. Po ciężkim dniu wiele osób lubi wybrać się w drogę rowerem  i zauważyć piękne miejsca, których nie dostrzega się w czasie jazdy samochodem.  Ten środek lokomocji jest świetnym rozwiązaniem dla osób żyjących w mieście. Zamiast stać w korkach, można przecież je ominąć jadąc rowerem i nie tracąc przy tym czasu. W wielu miastach powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, co daje spore ułatwienie w poruszaniu się tym pojazdem. Wiele z nich znajduje się w parkach, co daje możliwość obcowania z naturą i wprowadzenia w pozytywny nastrój. Duża zaletą rowerów jest fakt, że nie wydzielają one spalin i są ciche. 

Rowerowa pasja

Jaki rower wybrać do jazdy po mieście i lesie?

Rower, który sprawdziłby się w różnych warunkach powinien być lekki i niezawodny, a do tego pozbawiony zbędnego osprzętu. Wiele osób decyduje się na wybór roweru crossowego, ponieważ jest dobrym uniwersalnym i sprawdzonym jednośladem. Rower ten dobrze radzi sobie na zróżnicowanych nawierzchniach i jest lżejszy np. od roweru trekkingowego. Nie posiada dodatkowego osprzętu, przez co łatwo można wynieść go po schodach i rozwijać szybkie prędkości Zdecydowanie jest on pojazdem przeznaczonym do uniwersalnego użytkowania. Sprawdza się zarówno w mieście, jak i na leśnych, polnych drogach. 

Posiadanie roweru daje wiele możliwości. Jeśli chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów, a nie masz ochoty chodzić na siłownie, rower stanowi alternatywę. Spacery z rodziną warto zamienić na rodzinne przejażdżki, które przyniosą wszystkim wiele radości i uśmiechu. Również droga do pracy okaże się dużo szybsza i przyjemniejsza, dzięki rowerowi. Warto, by zdrowe nawyki stały się naszą pasją.