Web Analytics
Szafki pod umywalki - jak wybrać właściwą? | Van4U

Szafki pod umywalki - jak wybrać właściwą?

Zagospodarowanie przestrzeni w łazience

Brak wystarczającej przestrzeni w łazience jest dość często występującym problemem, na szczęście istnieją rozwiązania, które pozwalają na zniwelowanie tego problemu w zadowalającym stopniu, a jest to możliwe poprzez element wyposażenia, jakim jest szafka pod umywalkę. Dzięki niej utrzymanie porządku w każdej łazience jest ułatwione w znacznym stopniu, a dodatkowym atutem jest właściwe i przemyślane zagospodarowanie przestrzeni wokół umywalki, gdzie często znajdują się różnego rodzaju kosmetyki. Szafka pod umywalkę może pełnić również funkcję ozdobną, co jest możliwe zwłaszcza w modelach z lakierowanymi blatami, ich czyszczenie nie sprawia problemu, oczywiście pod warunkiem, że występują w ciemniejszych kolorach.

Czym wyróżniają się szafki nablatowe?

Ciekawym i dość nowoczesnym sposobem na zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni w łazience jest szafka pod umywalkę nablatową, tym co wyróżnia ją od tradycyjnych mebli tego rodzaju, jest fakt, że bezpośrednio na niej umieszczona jest umywalka, a to z kolei pozwala na przechowywanie w niej przedmiotów różnego rodzaju. Szafka pod umywalkę w tej postaci ułatwia ponadto utrzymanie czystości na podłodze w pomieszczeniu, ponieważ nie ma potrzeby przesuwania mebli i nie pojawiają się trudno dostępne miejsca, jak ma to miejsce w przypadku szafek stojących.

Szafki pod umywalki - jak wybrać właściwą?

Inne rodzaje szafek pod umywalkę

Tym, czym powinna wyróżniać się szafka pod umywalkę jest jej estetyczny wygląd oraz funkcjonalność, zaletą o dość dużym znaczeniu jest również dopasowanie mebla do ogólnego wyglądu łazienki i stylu, jaki w niej dominuje. Jeżeli ściany i podłoga są w jasnych kolorach, warto ocieplić wnętrze szafką pod umywalkę w nieco ciemniejszym kolorze, który skutecznie ociepli wygląd pomieszczenia i uczyni go przytulnym dla każdego użytkownika. Natomiast ciemne wnętrze warto rozjaśnić jasnymi meblami, które wprowadzą moc kontrastu do łazienki o nawet niewielkim metrażu. Warto zwrócić uwagę, że cały czas modne są wiszące szafki pod umywalkę, dzięki którym oszczędza się dość dużo miejsca, a walorem, który optycznie zwiększa powierzchnię użytkową są modele z lustrem na drzwiczkach, za którymi kryją się półki pełniące funkcję schowka dla kosmetyków i innych przedmiotów. Jeżeli właścicielom łazienki zależy na zakupie mebli ściśle dopasowanych do reszty wyposażenia, można skorzystać z oferty, która łączy zakup umywalki z szafką pod nią, wówczas nie będzie ryzyka w braku dopasowania wymiarów. Dokonując osobnego zakupu należy pobrać dokładne pomiary, by uniknąć niedopasowania i zajmujących dużo czasu wymian, które czasami są wręcz niemożliwe. Duży wybór mają oczywiście sklepy internetowe, w których można dokonać zakupu przeróżnych gadżetów i mebli do każdego pomieszczenia w domu. Niezależnie od materiału, z którego jest wykonana wybrana szafka pod umywalkę, każdy z nich jest odporny na duże ilości wilgoci , która gromadzi się w każdej łazience, dlatego są one odpowiednio dostosowane do trudnych warunków.