Web Analytics
Używany kontener morski. Na co zwracać uwagę przy jego zakupie? | Van4U

Używany kontener morski. Na co zwracać uwagę przy jego zakupie?

Kontenery morskie to podstawowe narzędzia pracy firm, które eksportują lub importują duże ilości towarów zza granicy. Ich zróżnicowana pojemność oraz funkcjonalność pozwalają na bezpieczne przewożenie niemal każdego rodzaju towarów szybką drogą morską. Zakup nowego kontenera morskiego to jednak bardzo poważny wydatek, który można znacznie zmniejszyć decydując się na kupno kontenera używanego. Na co zwracać uwagę przy zakupie kontenera z tzw. drugiej ręki?

Czy kontenery używane są gorszej jakości od kontenerów nowych?

Kontenery używane posiadają wiele zalet. Najważniejszą z nich, która sprawia, że cieszą się dziś tak dużą popularnością wśród przedsiębiorców, jest oczywiście cena. Koszt zakupu kontenera używanego jest bowiem zawsze dużo niższy niż inwestycja w kontener nowy. Kontenery używane, zanim trafią do sprzedaży, są dokładnie sprawdzane pod względem użytkowym i funkcjonalnym, a wszystkie wykryte w nich usterki poddawane skrupulatnej naprawie. Dzięki temu kontener używany jest w stanie zaoferować taką samą wartość użytkową, co jego zupełnie nowy odpowiednik.

Kontenery używane to zarówno kontenery zwykłe, jak i chłodnicze. Te drugie, oprócz dobrego stanu wizualnego i użytkowego są także dokładnie weryfikowane pod względem ich funkcjonalności. Daje to pewności kupującemu, że w jego ręce trafi w pełni sprawny kontener, za którego pomocą możliwe będzie bezpieczne i zgodne z przepisami przewożenie delikatnych na wahania temperatur załadunków. Kupując kontenery używane w profesjonalnych punktach sprzedaży klienci otrzymują także gwarancję sprzedawcy, która stanowi dodatkową ochronę – w razie wystąpienia usterek w czasie jej obowiązywania, wady zostaną nieodpłatnie naprawione na koszt sprzedającego.

Używany kontener morski. Na co zwracać uwagę przy jego zakupie?

Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup kontenera używanego?

Podstawową decyzją, którą podjąć muszą wszystkie osoby rozważające kupno używanego kontenera, jest wybór odpowiedniego i godnego zaufania sprzedawcy. Kontenery używane najbezpieczniej jest kupować od znanych i cenionych firm, które cieszą się w branży dobrą opinią. Jest to bowiem najlepsza gwarancja jakości ich usług. Przed zakupem warto zapoznać się z dostępną ofertą kontenerów i wybrać spośród nich ten, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Korzystając z usług sprawdzonych i doświadczonych firm klienci mogą także liczyć na ich fachową pomoc i doradztwo w zakresie wyboru najlepszego dla nich rozwiązania.

Przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży warto także osobiście obejrzeć interesujący nas kontener oraz zweryfikować jego stan. Bardzo ważnym elementem, który decyduje o bezpieczeństwie zakupu są także warunki gwarancji na kontenery używane, z którymi warto zapoznać się przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. Jeśli wybrana firma nie oferuje gwarancji na sprzedawane przez siebie kontenery używane, warto poszukać takiej, która lepiej dba o interesy swoich klientów. Dobre firmy, których specjalizacją są kontenery używane oferują urządzenia nie starsze niż 2 lata, co bezpośrednio przekłada się na ich jakość oraz gwarantuje długą i bezproblemową eksploatację.