Web Analytics
Wielki powrót kinkietów nie tylko na salony | Van4U

Wielki powrót kinkietów nie tylko na salony

Kinkiety charakteryzują się tym, że często nie wywołują wcale pozytywnych skojarzeń. Trudno się temu dziwić skoro w latach osiemdziesiątych charakteryzowały je wielkie rozmiary i często można było mieć wątpliwości, czy mówimy o elemencie ozdobnym, czy też o szpecącym. Na szczęście, dziś rozwiązania tego typu przechodzą prawdziwy renesans, wypowiadając się na ich temat nie wypada więc o tym zapominać.

Eleganckie kinkiety

Kinkiety są eleganckie, charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, a do tego są niedrogie. Trudno dziwić się więc, że liczba ich zwolenników systematycznie rośnie. Niemała jest w tym zasługa Skandynawów, którzy zaczęli je umiejętnie wykorzystywać odkrywając, że kinkiety nie zajmują zbyt wiele miejsca. Dziś jest to jedno z ich ulubionych źródeł światła, a niewielkie gabaryty oraz prostota kinkietów idąca w parze z łatwością ich montażu sprawia, że również serca Polaków biją na ich widok szybciej.

Wielki powrót kinkietów nie tylko na salony

Kinkiety sprawdzają się nawet w najmniejszych pomieszczeniach, można je więc wykorzystywać nawet w miejscach takich, jak toaleta albo garderoba. Są też idealne do salonu oraz sypialni zwłaszcza, jeśli zostały wyposażone w szykowny abażur. Pojawiają się też w kuchniach, a nowoczesnym rozwiązaniem okazują się kinkiety do łazienki, które stają się znakomitym pomysłem na oświetlenie zarówno lustra, jak i umywalki. Kinkiety mają to do siebie, że nie tylko mogą pojawiać się w praktycznie każdym pomieszczeniu, ale również w każdym z nich pełnią nieco inną funkcję.

Kinkiet w sypialni

O tym, że są one rozwiązaniem pasującym do sypialni, wiadomo nie od dziś. Od światła sypialnianego nie wymaga się przecież zbyt dużej mocy, o wiele ważniejsze jest bowiem to, aby było ono ciepłe i delikatne. Właśnie dzięki temu w pomieszczeniu może zapanować odpowiedni klimat, a sama panująca w nim atmosfera będzie zachęcała do wypoczynku. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie nie jednego, ale kilku źródeł światła, kinkiety powinny więc liczyć na wsparcie ze strony lampy do czytania umieszczonej na nocnym stoliku.