Web Analytics
Z jakich materiałów budowlanych mogą zostać wykonane schody zewnętrzne? | Van4U

Z jakich materiałów budowlanych mogą zostać wykonane schody zewnętrzne?

Schody zewnętrzne mogą zostać zbudowane z różnych materiałów budowlanych. Jakie zatem mamy możliwości? Na co warto się zdecydować? Jakie rozwiązania cieszą się największą popularnością?

Schody zewnętrzne - z czego mogą być zbudowane?

Jeżeli chodzi o schody wejściowe to bardzo dużą popularnością cieszą się zwłaszcza schody betonowe, na których najczęściej stosuje się okładzinę kamienną lub ceramiczną. Należy jednak zauważyć, że w dzisiejszych czasach, a już w szczególności przy nowoczesnych budynkach, często spotyka się także schody metalowe. W takim przypadku możemy zakupić tak zwane schody gotowe, które to składają się z elementów, które należy ze sobą połączyć. Metalowe schody w prosty sposób dopasujemy do stylistyki budynku. Stanowią one swego rodzaju oryginalną ozdobę domu, dlatego wiele osób chętnie się na nie decyduje. Na rynku dostępne są także gotowe bloki schodowe. Tego rodzaju bloki układane na sobie stanowią kolejne stopnie schodów. W porównaniu ze standardowymi schodami są niższe i szersze. Zaznaczmy również, że możemy zakupić także schody prefabrykowane, które zostaną indywidualnie dopasowane do naszych oczekiwań.

Z jakich materiałów budowlanych mogą zostać wykonane schody zewnętrzne?

O czym należy pamiętać wybierając rodzaj schodów zewnętrznych do swojego domu?

Jeżeli nasz wybór padnie na schody z betonu to pamiętajmy, że już przed ich wykonaniem musimy podjąć decyzje, jakim materiałem będziemy chcieli je wykończyć. Okładzina betonowych schodów zewnętrznych musi być przede wszystkim antypoślizgowa i mrozoodporna. Należy także zaznaczyć, że duże schody zewnętrzne wymagają wykonania fundamentu. W przypadku schodów na konstrukcji betonowej bardzo ważna jest odpowiednia hydroizolacja. Jeżeli zaś chodzi o schody stalowe bądź te wykonane z aluminium to z reguły są one lekkie, jednak trzeba mieć na uwadze to, że słupki i pozostałe elementy dźwigające konstrukcje należy umieścić na stopach fundamentowych. Nie zapomnijmy również o tym, że takie schody muszą być także bardzo dobrze zabezpieczone przed korozją. To od nas zależy, na jaki rodzaj schodów zewnętrznych się zdecydujemy. Wybór jest naprawdę spory.