Web Analytics
Żarówki ozdobne (dekoracyjne), czyli światło ze stylem | Van4U

Żarówki ozdobne (dekoracyjne), czyli światło ze stylem

Wśród propozycji sprzedawców prym wiodą żarówki kompaktowe oraz LED-owe. Tradycyjne źródła światła powoli odchodzą do lamusa, przede wszystkim dlatego, że są prądożerne i bardzo się nagrzewają. Okazuje się, że takie oświetlenie ma swoje znaczenie w wystroju wnętrz.

Popularne od jakiegoś czasu są różnego rodzaju żarówki dekoracyjne, która oprócz tego, że dadzą światło będą także gwarantowały upiększenie wnętrz. Tradycyjne żarówki, które mają formę ozdobną są obecnie często spotykane.

Na czym polega budowa takiej żarówki?

Podobnie jak w przypadku klasycznego źródła światła będzie się składała ze szklanej bańki, która wypełniana jest gazami. Jednak tutaj włókno, które znajduje się w takiej bańce będzie poprowadzone w nieco inny, dekoracyjny sposób. Także długość włókna będzie tam zdecydowanie większa. Obecnie żarówki ozdobne oferowane są nam w różnych konfiguracjach, które między sobą różnią się nie tylko tym jak ułożone jest włókno wolframowe jak i tym jak wygląda bańka.

Żarówki ozdobne (dekoracyjne), czyli światło ze stylem

Naturalnie nadają się one do umieszczenia w kloszu, ale raczej w tym przypadku będzie trzeba się decydować na jakieś minimalistyczne formy. wśród tego co mają nam do zaoferowania sprzedawcy znajdują się również świetlówki kompaktowe, które posiadają charakter dekoracyjny. Niestety nie maja już one tak ciekawej formy estetycznej. Mimo wszystko jeśli uda się je po wyginać w różne kształty to mogą sprawiać pozytywne wrażenie.

Żarówki LED

Podobnie producenci źródeł światła starają się upiększać swoje żarówki LED. Klosze są tutaj z plastiku, dlatego ich odpowiednie formowanie jest dużo łatwiejsze. Ledy mają już naprawdę wiele różnych kształtów. Niektóre modele przywodzą na myśl żarówki klasyczne z żarnikiem, który będzie wolframowy. Oczywiście żarówki LED mają wielką zaletę nad tymi tradycyjnymi przede wszystkim dlatego, że będą one zużywać dużo mniej prądu. Jeśli chodzi o tradycyjne żarówki dekoracyjne to można je kupić od 20 do 100 złotych. Natomiast świetlówki kompaktowe kształtować się będą na podobnym poziomie. Zdobnicze żarówki LED w zależności od producenta można kupić za kilkadziesiąt złotych.