Web Analytics
Energooszczędne oświetlenie | Van4U

Energooszczędne oświetlenie

Czy można oszczędzać na oświetleniu?

Odpowiedź na pytanie jest jednoznacznie twierdząca. Oczywiście, że można i jest to nawet jak najbardziej wskazane. Największą ku temu możliwość stwarza oświetlenie LED. Żarówki, które można zakupić w niemal każdym sklepie są zaprojektowane w sposób, który generuje niemałe oszczędności. Niższe rachunki za pobór energii elektrycznej zawdzięcza się właśnie oświetleniu typu LED. Żarówki tego rodzaju nie mają szkodliwego wpływu na środowisko naturalne i są dość proste w montażu. Śmiało można uznać, że są mocnymi liderami na rynku oświetlenia wykorzystywanego zarówno komercyjnie, jak i w domach. Nowoczesne żarówki LED niosą za sobą mnóstwo korzyści, dlatego od długiego już czasu zastąpiły tradycyjne źródła oświetlenia.

Jaki jest koszt żarówek LED?

Koszt żarówek LED jest nieco wyższy od tradycyjnych. Jednak wymiana wszystkich źródeł oświetlenia w domu to jednorazowy koszt. Natomiast niższe rachunki za utrzymują się przez długi czas, co sprawia, że inwestycja w żarówki LED zwraca się bardzo szybko. Żarówki LED dostarczają taką samą ilość światła, a generuje przy tym mniejsze zużycie prądu niż tradycyjne rozwiązania. Przekłada się to na porównywalny komfort oraz oszczędności. Nie bez znaczenia pozostają względy ochrony środowiska, do czego obecnie przywiązuje się ogromne znaczenie. Należy brać odpowiedzialność za swoje otoczenie, dlatego pozbawione rtęci żarówki LED skutecznie pomagają w osiągnięciu tego celu.

Energooszczędne oświetlenie

Wyższość oświetlenia LED nad tradycyjnym

Oświetlenie typu LED nie wymaga częstych wymian. Charakteryzuje się długą żywotnością, dlatego wystarcza często na długie lata. W połączeniu z brakiem szkodliwych substancji tworzy to rozwiązanie bardzo ekonomicznym i często wybieranym przez użytkowników. Generalnie, im większa powierzchnia oświetlenia, tym większe oszczędności generują żarówki LED. W dużych przedsiębiorstwach mogą one sięgać nawet 70%. Jedną z ważniejszych zalet oświetlenia typu LED jest również wysoki wskaźnik oddania barw. Znacznie przewyższa ten odpowiadający klasycznym świetlówkom.