Web Analytics
Leasing maszyn budowlanych — Przekonaj się jakie korzyści daje i czy to dobry pomysł! | Van4U

Leasing maszyn budowlanych — Przekonaj się jakie korzyści daje i czy to dobry pomysł!

Leasing maszyn budowlanych to niezwykle ciekawa opcja na pozyskiwanie sprzętu budowlanego. Jest on w Polsce bardzo popularny, a Polska jest jednym z liderów leasingu w europie środkowo — wschodniej. Dzieje się tak m.in. za sprawą licznych korzyści i plusów leasingu, które przedstawimy szczegółowo później.

Leasing maszyn budowlanych — Przekonaj się jakie korzyści daje i czy to dobry pomysł!

 

Formalności i finanse

Pierwszymi korzyściami leasingu maszyn budowlanych są strony formalna i finansowa. Wybierają tę opcję pozyskania sprzętu, często formalności są ograniczone, a niektóre firmy przy kolejnych umowach nie wymagają nawet dokumentów finansowych i rejestrowych. Sam proces leasingu jest też prosty, jasny i przejrzysty. Od strony finansowej leasing również jest korzystnym rozwiązaniem. To firmy leasingowe pokrywają wartość vat-u umowy, która leży po naszej stronie w przypadku kredytu na sprzęt. Leasing jest też idealnym rozwiązaniem, jeśli nie mamy odpowiednich środków na zakup lub zdolności kredytowej, a daną maszynę potrzebujemy do pracy.

 

Stan techniczny maszyn

Leasing maszyn budowanych jest niezwykle korzystny pod względem stanu technicznego maszyn. W wielu przypadkach możemy wziąć w leasing jedynie nowe maszyny lub nieco rzadziej takie, które nie przekraczają 4-5 lat. Jest to dobra wiadomość dla osób wybierających tę opcję pozyskiwania sprzętu budowlanego, gdyż mamy pewność jakości takiego sprzętu. Dzięki temu nie musimy obawiać się szybkiego problemu napraw, utraty wartości czy obniżania parametrów danego sprzętu. Nowy sprzęt pod względem technicznym pozwala na efektywniejszą i szybsza pracę, co bezpośrednio przekłada się na konkretne zyski dla firmy.

 

Wykup maszyny

Bardzo ważnym plusem leasingu maszyn budowlanych jest możliwość wykupu maszyny. W porównaniu z wynajem lub innymi opcjami leasing daje taką możliwość. Maszyny budowlane są przeważnie wartościowym sprzętem. Dzięki tej opcji możemy korzystać z niego zarówno w formie wypożyczenia sprzętu, ale z możliwością jego wykupu. W razie odpowiednich parametrów umowy, wykup taki może być bardzo korzystny. Leasing może być też doskonałym rozwiązaniem, jeśli planujemy już na jego początku wykup maszyny, nie mając środków, aby zrobić to od razu. Płacąc raty leasingowe, użytkujemy sprzęt i zyskujemy sporo czasu na uzbieranie odpowiedniej sumy wykupu.