Web Analytics
Na jakie korzyści zwrócić uwagę wynajmując magazyn? | Van4U

Na jakie korzyści zwrócić uwagę wynajmując magazyn?

Konkurencja na rynku najmu magazynów jest obecnie tak duża, że właściciele magazynów prześcigają się z proponowaniem klientom coraz lepszych ofert, które mają na celu zachęcenie do wyboru właśnie ich propozycji. Nie każdy przedsiębiorca planujący wynajem magazynu wie jednak, jak wybrać najlepszą dla niego ofertę i na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania hali magazynowej do wynajęcia.

Sprawdźmy, czego możemy oczekiwać decydując się na wynajem magazynu!

Atrakcyjna cena i zwolnienie z opłat

Właściciele magazynów najczęściej próbują przekonać do skorzystania ze swojej oferty proponując klientom atrakcyjne rabaty oraz inne korzyści finansowe. Bardzo często oferują tzw. okres bezczynszowy, który pozwala na zaoszczędzenie na wynajmie magazynu nawet setek tysięcy złotych.

Korzystając z takiej możliwości najemca nie płaci czynszu przez określony w umowie okres czasu, jest jednak zobowiązany do comiesięcznego regulowania kosztów związanych z samym użytkowaniem magazynu. Należą do nich m. in. opłaty za prąd, Internet, ogrzewanie, wodę itp.

Remonty i usprawnienia w magazynach

Najemcy zachęcają do skorzystania ze swojej oferty także poprzez wprowadzanie dodatkowych usprawnień w swoich obiektach, które są niezbędne dla konkretnego przedsiębiorcy. Dzięki temu wynajmujący może liczyć na wprowadzenie korzystnych dla niego udogodnień nie ponosząc w związku z tym żadnych dodatkowych kosztów.

Często właściciele magazynów biorą na siebie także koszt przystosowania hali magazynowej do potrzeb konkretnego najemcy. Zdarzają się zarówno propozycje pokrycia części wydatków, jak i wykonania niezbędnych prac adaptacyjnych całkowicie na koszt właściciela magazynu. Ta ostatnia opcja zwykle dotyczy jednak wynajmu długoterminowego, który jest najbardziej opłacalny.

Na jakie korzyści zwrócić uwagę wynajmując magazyn?

Kilka w jednym, czyli łączenie korzyści

Dla przedsiębiorcy wynajmującego magazyn najkorzystniejsze jest skorzystanie z kilku zachęt oferowanych mu przez właściciela obiektu. Kilka miesięcy zwolnienia z opłacania czynszu oraz zaadaptowanie magazynu do indywidualnych potrzeb najemcy na koszt firmy pozwalają bowiem zaoszczędzić sporo pieniędzy na korzystaniu z wynajętego magazynu.

Decydując się na wynajęcie magazynu i szukając najkorzystniejszej cenowo propozycji, warto także mieć świadomość, że im dłuższą umowę zdecydujemy się podpisać, tym więcej korzyści będziemy mogli oczekiwać od właściciela magazynu. Na przykład, wynajmując magazyn na okres 10 lat możemy liczyć na zwolnienie z opłat przez ponad rok czasu!