Web Analytics
Czy warto inwestować w meble do kuchni na wymiar? | Van4U

Czy warto inwestować w meble do kuchni na wymiar?

Kiedy decydujemy się na przeprowadzkę, albo, kiedy chcemy, czy musimy wykonać remont posiadanego już mieszkania czy domu – wówczas trzeba przemyśleć , co umieścić w każdym z pomieszczeń (sprzęty i meble) oraz musimy zdecydować, czy wybrać meble z gotowych – dostępnych już w sklepach, czy lepsze będą meble na wymiar? Nie można jednoznacznie opowiedzieć się za jednym czy drugim rozwiązaniem, bo różne mogą być oczekiwania klienta, a jedna i druga opcja ma wady i zalety. Oto te najważniejsze:

Przestrzeń, którą mamy do dyspozycji

Wymiana mebli lub remont mieszkania czy domu, który już mamy – to dostępna przestrzeń ogranicza nasze pole do popisu (dosłownie i w przenośni). Chyba, że to taka wyjątkowa sytuacja, że możemy się zastanowić nad dobudowaniem piętra w domu, albo nad wyburzeniem ścianki działowej w mieszkaniu.

Jeśli nasza przestrzeń jest na tyle standardowa, że możemy zastanawiać się nad zakupem gotowych fabrycznych mebli, to wygodna jest łatwość ich zestawiania ze sobą, a więc czasem przemeblowania już jakiś czas po zakupie lub wymiana np. samej, zużytej kuchenki. Meble z taśmy produkcyjnej są względnie przystosowane do łatwego transportu i montażu). Wadą wszystkiego, co seryjne, są standardowe wymiary (co nie sprawdzi się dla klientów o specyficznych potrzebach np. niepełnosprawnych). Czasami po wstawieniu gotowych mebli, pozostaje niezagospodarowana przestrzeń, bo inaczej nie sposób ich pomieścić.

Zamówienie mebli na wymiar bywa konieczne, jeżeli przestrzeń jest bardzo nietypowa np., kiedy ma wnęki. Czasem w b. małej kuchni, ktoś woli zmniejszyć każdą z szafek, niż zrezygnować z drugiej komory w zlewozmywaku. Wadą mebli o nietypowych wymiarach jest to, że trudno wymienić jeden z elementów – szczególnie, gdy montowane są jedno w drugie, czy do tzw. wspólnej zabudowy.

Czy warto inwestować w meble do kuchni na wymiar?

Dla wielu cena gra rolę

Budżet na cały remont, czy cały zestaw mebli, powinniśmy przemyśleć, zanim dokonamy jakiegokolwiek konkretnego wyboru. Warto ująć pewną kwotę na nieprzewidziane koszty. Czy naprawdę jesteśmy gotowi (ze względu na wymiar lub wygląd), zapłacić cenę mebli wykonanych na indywidualne zamówienie? Może ona wielokrotnie przekroczyć kwotę, jaką zapłacimy za meble z tzw. sieciówek (wyposażeniem dodatkowym). Istotne, czy ktoś woli kupować tańsze meble, ale częściej, czy zapłacić więcej, ale mieć spokój z remontem na długie lata? Wersją dość oszczędną, ale nie skrajnie, jest zakup do gotowych mebli- oryginalnych dodatków, jeśli chce się kuchni nadać niepowtarzalne ciepło.

Czas także może mieć znaczenie

Zakup, wstawienie i montaż gotowych mebli zajmie znacznie krócej, niż gdy ktoś zdecyduje się na meble na miarę. Przy czym, czas wykonania projektu i mebli (a więc to, jak długo będziemy czekać, aż remont się zacznie), a druga – to czas trwania samego remontu – często w kurzu i w hałasie.

Różnie bywa

To, czy dla kogoś wystarczające będą gotowe meble do kuchni, czy jest gotów czekać na rozpoczęcie i zakończenie remontu zależy od standardu przestrzeni, potrzeb, oczekiwań, cierpliwości, czy budżetu.