Web Analytics
Kilka pomysłów na aktywność fizyczną w domu | Van4U

Kilka pomysłów na aktywność fizyczną w domu

Regularna aktywność fizyczna jest konieczna, jeśli chcemy utrzymać dobrą formę oraz nabrać odporności w okresie jesienno-zimowym. Bez wątpienia wpływa ona na nasze samopoczucie oraz pewność siebie. Oczywiście można dbać o swoje zdrowie dobrze się odżywiając, jednak uprawianie jakiegoś sportu połączone z obraniem sobie w tym kierunku celu świetnie uzupełni nasz zdrowy styl życia. Są jednak osoby, które nie lubią ćwiczyć, gdy są przez kogoś obserwowane, ponieważ czują się niekomfortowo. W tym wypadku, mowa o jakiejkolwiek siłowni czy zajęciach sportowych odpada.  

Jak więc zmusić się do domowego treningu? 

Przede wszystkim, najważniejsze są chęci. Często może nam ich brakować z tego względu, że paczka chipsów i nowy sezon serialu są dla nas wygodniejsze. Dzieje się tak dlatego, że trening kojarzy nam się z czymś wyczerpującym i ciężkim. Kiedy tylko zabieraliśmy się za ćwiczenie, to zawsze kończyło się to olbrzymim zmęczeniem i brakiem chęci funkcjonowania przez resztę dnia. Jeszcze te zakwasy na drugi dzień o poranku... Dobrym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest stopniowe rozpoczęcie swojego cyklu treningowego. Pierwszego dnia wystarczy, że rozluźnimy swoje mięśnie, robiąc kilka przysiadów i brzuszków. Następnego dnia, kiedy czujemy, że damy radę - dokładamy kilka przysiadów więcej. Po miesiącu takich ćwiczeń dotrze do nas, że właśnie bez większego wysiłku zrobiliśmy trening, po którym miesiąc wcześniej ledwo udawało nam się złapać oddech. Kiedy zdarzy nam się opuścić jeden dzień, nie miejmy z tego powodu wyrzutów sumienia.

Kilka pomysłów na aktywność fizyczną w domu

Sprzęt do ćwiczeń domowych – czy jest potrzebny? 

Kiedy już wpadniemy w ciąg treningowy, podstawowe ćwiczenia przestaną nam wystarczać. Zaczniemy szukać czegoś nowego. Tutaj pojawia się kwestia sprzętu. Prawdę mówiąc, aby lekko urozmaicić domowy trening, można zakupić regulowany drążek, który łatwo zamontujemy w futrynie drzwi naszego mieszkania. Oprócz niego warto zainwestować w hantle z możliwością zmiany ciężaru i kilka talerzy. Opcjonalnie, ławka z możliwością regulacji oparcia, ale równie dobrze można zrobić taką samemu. Nie potrzebujemy kupować sprzętu za kilkanaście tysięcy i robić sobie w pokoju ogromnej siłowni, aby dobrze wyglądać i czuć się zdrowo. Wystarczy chcieć, a efekt sam przyjdzie z czasem.