Web Analytics
O czym pamiętać rozpoczynając przygodę z airsoftowym hobby? | Van4U

O czym pamiętać rozpoczynając przygodę z airsoftowym hobby?

Rozgrywki airsoftowe cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to zabawa dostarczająca niezapomnianych emocji. Uczy podejmowania efektywnych działań zespołowych, a ponadto dzięki bardzo realistycznym inscenizacjom, pozwala przenieść się na kilka godzin, a czasem nawet i dni, do całkiem innej rzeczywistości. Wyzwania, jakie czekają na zawodników, to nie tylko oddawanie celnych strzałów, ale również pokonywanie własnych słabości w starciu z trudnym terenem, ustalanie skutecznej taktyki oraz szybkie reagowanie na sytuację. Kto raz spróbował airsoftu, z pewnością da się porwać na dłużej temu ekscytującemu hobby. Jak najlepiej przygotować się do dalszych rozgrywek? Postawić na nowy sprzęt czy też na używane pistolety ASG?

O czym pamiętać rozpoczynając przygodę z airsoftowym hobby?

Niezbędnik początkującego rekruta:

 • Bezpieczeństwo

  Zaczynając przygodę z airsoftem w pierwszej kolejności należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Choć magazynek broni, jakiej używa się podczas rozgrywek, nie skrywa prawdziwych pocisków, a jedynie maleńkie plastikowe kulki o średnicy 6mm, ich wystrzał w kierunku oczu mógłby stanowić poważne zagrożenie dla narządu wzroku. Dlatego też podstawowym gadżetem, w który należy się wyposażyć i na którym nie należy przesadnie oszczędzać, są gogle ochronne. Powinien to być nowy i certyfikowany sprzęt, tak, aby jak najbardziej zredukować ryzyko.

 • Broń ASG

  Druga ważna kwestia, to wybór odpowiedniej repliki ASG, która będzie dawała radość i satysfakcję podczas niejednej akcji. W przeciwieństwie do gogli, nie ma potrzeby decydować się od razu na zakup nowego sprzętu, którego ceny nie należą do najniższych. Można wprawdzie wybrać średniej klasy nowy pistolet już w granicach 100zł, jednak wielu graczy korzystając z aukcji na portalach poświęconych airsoftowi, wybiera używane pistolety ASG, ale ze znacznie wyższej półki, jeśli chodzi o jakość i rodzaj repliki.

 • Obuwie

  Rzecz, o której początkujący rekruci często zapominają to wygodne buty. Regulamin nie przewiduje konkretnego modelu, ale doświadczenie wytrawnych zawodników pokazuje, że najlepiej w każdym terenie sprawdzają się lekko usztywnione buty za kostkę, które mogą uchronić przed urazami stóp, o jakie nietrudno w trakcie dynamicznie rozwijającej się akcji.

 • Akcesoria

  Gadżety takie jak kamizelki i siatki maskujące, nie są niezbędnymi elementami zabawy, jednak dzięki nim znacznie łatwiej wczuć się w klimat gry i staje się ona wówczas po prostu bardziej atrakcyjna. To, o czym warto natomiast pamiętać podczas wielogodzinnych rozgrywek, to menażka z jedzeniem, latarka (jeśli akcja dzieje się po zmroku) oraz wszelkie akcesoria survivalowe, np. scyzoryk.

Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup używanego sprzętu do airsoftu?

O czym pamiętać rozpoczynając przygodę z airsoftowym hobby?

Kupując akcesoria z drugiej ręki, jedynym kryterium są własne upodobania, a w przypadku odzieży również dobór właściwego rozmiaru i fasonu, który nie będzie krępował ruchów. Z kolei decydując się na używane pistolety ASG, warto zwrócić szczególną uwagę na źródło zakupu – najlepiej zrobić to przez sprawdzoną aukcję na stronach z długą tradycją, szanowaną przez środowisko airsoftowych zapaleńców. Dobrą praktyką jest także odbiór osobisty takiego sprzętu, by móc zweryfikować, czy używane pistolety ASG nie mają ukrytych defektów wpływających na ich działanie.