Web Analytics
Bezwykopowa renowacja kanałów | Van4U

Bezwykopowa renowacja kanałów

Rurociągi, kanalizacje czy kanały to instalacje, które z czasem ulegają uszkodzeniom. Wówczas ich naprawa wymaga interwencji ze strony specjalistów. Do takich zalicza się firma LES-GAZ, której oferta obejmuje między innymi renowację rurociągów, sieci gazowych i wodociągowych nowoczesną metodą. Na czym polega bezwykopowa renowacja kanałów?

Firma z doświadczeniem

Renowacja instalacji wodociągowych czy kanałów to czynność, która powinna być wykonywana w sposób nieinwazyjny i z zachowaniem pobliskiej powierzchni. Firma LES-GAZ  już od 75 lat specjalizuje się w usługach budowlanych, oferując renowację wspomnianych kanalizacji, przewierty horyzontalne sterowane oraz wiercenie w betonie. Szeroką ofertę usług zasila również transport HDS samochodem wyposażonym w dźwig hydrauliczny. Wszystkie usługi dostępne są na terenie całego kraju.

W ciągu dziesięcioleci firmowy personel zebrał cenne doświadczenie, stając się specjalistą w swojej dziedzinie. Pracownicy dysponują wysokiej jakości sprzętami, które wraz z kwalifikacjami pozwalają na dokonywanie prac wymagających ogromnej ostrożności.

Bezwykopowa renowacja kanałów

Dedykowany sprzęt i dogłębna wiedza

LES-GAZ to firma godna zaufania. Wiele lat pracy zaowocowało nie tylko zaufaniem klientów, lecz również opinią doskonałych fachowców, którzy wprawnie korzystają ze swojej wiedzy, użytkując w pracy nowoczesne sprzęty. Firma została odznaczona certyfikatem ISO 9001:2000, który potwierdza wykonywanie swoich usług na najwyższym z możliwych poziomów.

Firma używa urządzenia Porta Bust, który dzięki swoim niewielkim rozmiarom może być z powodzeniem użytkowany w piwnicach, studzienkach oraz małych pomieszczeniach. Renowacja rurociągów oraz kanalizacji odbywa się metodą krakingu statycznego, która polega na kruszeniu starego kanału i wciskaniu go w grunt. Personel firmy LES-GAZ zapewnia możliwość zwiększenia średnicy otworu, odpowiednio dobierając rozmiar głowicy kruszącej. Korzystanie z zaawansowanego sprzętu umożliwia kruszenie rur wykonanych z takich materiałów jak azbestocement, żeliwo, beton, tworzywo sztuczne, kamionka czy stal.

Bezwykopowa renowacja kanałów – zalety

Wykorzystanie innowacyjnych sprzętów to szereg zalet, które decydują o wykonaniu prac w sposób szybki i bezpieczny dla otoczenia. Zastosowanie dedykowanych maszyn pozwala przede wszystkim na zachowanie ciągłości ruchu ulicznego, co ma ogromne znaczenie w miejscach o dużym natężeniu ruchu drogowego. Usługa renowacji rur wykonywana jest na niewielkiej powierzchni robót ziemnych, co nie wymaga konieczności odtwarzania chodnika lub drogi. Wszystko odbywa się w sposób nieinwazyjny, co znacznie ogranicza koszty usługi, jak i czas jej wykonania.

Firma LES-GAZ od początku swojej działalności solidnie i rzetelnie wykonuje swoje prace. Własne zaplecze sprzętowe pozwala na szybką reakcję ze strony pracowników, bez konieczności zwiększania kosztów w celu wynajmu niezbędnych urządzeń i maszyn. Choć siedziba firmy znajduje się w Krakowie, kadra obsługuje małe i duże przedsiębiorstwa na terenie całego kraju.