Web Analytics
Korekta lakieru od A do Z | Van4U

Korekta lakieru od A do Z

Twój samochód nie przypomina już tego samego auta, które odbierałeś z salonu?  Być może wpłynął na to kolor i wygląd jego lakieru, który z czasem ulega zniszczeniu. Niekiedy na pogorszenie jakości lakieru wpływają codzienne zaniedbania. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych i twój lakier może z powrotem wyglądać jak nowy. Aby to osiągnąć wystarczy korekta lakieru, czyli usługa, której efekty z pewnością cię zaskoczą. Czym ona jest? Dowiesz się tego poniżej!

Korekta lakieru - co to jest?

Zdarza się, że lakier samochodu staje się bardzo matowy i porysowany. Wówczas z pomocą przychodzi usługa polerowania samochodu, inaczej zwana korektą lakieru. Jest to proces odświeżenia nawet najbardziej zniszczonego lakieru tak, by przywrócić samochodowi jego salonowy wygląd. Dzięki korekcie pozbędziesz się matowego wyglądu lakieru, wszelkich skaz czy porysowań, a na ich miejsce pojawi się lakier błyszczący i zachwycający głębią koloru. Renowacja tego typu potrafi diametralnie zmienić wygląd samochodu!

Korekta lakieru od A do Z

Na czym polega proces renowacji lakieru?

Zanim zacznie się jakiekolwiek działania renowacyjne, zostaje przeprowadzony dokładny pomiar oraz oględziny. Podczas nich zostaje sprawdzona grubość lakieru, wielkość i widoczność uszkodzeń, a następnie zostają dobrane materiały polerskie. Gdy samochód zostaje oglądnięty przychodzi się do działania właściwego. Na początek usuwa się minimalną ilość lakieru bezbarwnego i następnie przechodzi się do właściwej polerki. Po jej wykonaniu z lakieru znikają jakiekolwiek skazy, a on sam zyskuje blask niczym lustrzane odbicie.

Czy zawsze potrzebna jest korekta lakieru?

Renowacja w formie korekty lakieru jest przeznaczona dla samochodów, na których lakier został wyraźnie zniszczony poprzez liczne zarysowania i zmatowienie koloru. W takich przypadkach jedynie korekta lakieru jest w stanie mu przywrócić pierwotny wygląd. Jednak jeżeli twój samochód nie posiada aż tak mocnych defektów, a jedynie pojedyncze rysy bądź plamy zmatowienia, wystarczy mu sam proces odświeżenia lakieru. Jest to delikatniejsza usługa, która w skuteczny sposób przywraca lakierowi jego salonowy wygląd.