Web Analytics
Na czym polega bezwykopowa renowacja kanałów? | Van4U

Na czym polega bezwykopowa renowacja kanałów?

Bezwykopowa naprawa kanałów jest rewolucyjna. Zdecydowanie zwiększa wytrzymałość i wydłuża żywotność systemu kanalizacyjnego. Jest szybsza i tańsza niż tradycyjne metody hydrauliczne. Nie ma bowiem potrzeby wykopywania rur, aby je naprawić.

Na czym polega bezwykopowa renowacja kanałów?

Nowy proces naprawy rur

CIPP to bezwykopowa renowacja kanałów. Cieszy się coraz większą popularnością. Zamiast naprawiać stare rury, wprowadza się do nich nowszą, mocniejszą powłokę. Wszystko odbywa się w tym samym systemie kanalizacyjnym. Najlepsze jest to, że praktycznie nie trzeba przy tym kopać.

Żadne ciężkie, pracujące głośno maszyny nie muszą pracować przez cały dzień. Pracownicy budowlani nie poświęcają wielu godzin na przekopywanie placu, chodnika, czy podwórka, aby znaleźć źródło problemu. Naprawa rur trwa krócej. Nie niszczy otoczenia. Wszystko wraca do normy już po kilku godzinach. Technologia bezwykopowa jest ekologiczna. Nie zanieczyszcza środowiska. Fachowcy nie wykorzystują żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Nie niszczą roślin, drzew i gleby. Taka technologia nie stanowi żadnego zagrożenia dla krajobrazu.

Nowoczesne technologie

Aby sprawdzić, czy można przeprowadzić bezwykopową naprawę kanałów, wykwalifikowany technik przeprowadzi dokładną inspekcję przy użyciu elastycznego przewodu światłowodowego i i kamery o wysokiej rozdzielczości.

Rury są dokładnie czyszczone przy użyciu najnowszego sprzętu do natryskiwania wodnego i wiedzy technicznej. Wykorzystuje się tutaj filcową wkładkę pokrytą specjalną żywicą epoksydową. Gdy wkładka jest już na swoim miejscu, trzeba poczekać, aż się utwardzi. Gorącym strumieniem wody można przyspieszyć cały proces.

Ten bezwykopowy proces można stosować wszędzie, pod kątem 45-90 stopni. Jeśli zajdzie taka potrzeba, technicy mogą naprawić w ten sposób tylko określone odcinki rur. Nie muszą naprawiać całej sieci. To spora oszczędność czasu i pieniędzy.

Na czym polega bezwykopowa renowacja kanałów?

Metoda inwersji

Zamiast używać dwóch małych otworów dostępowych, technicy używają grawitacji wraz z odpowiednim ciśnieniem powietrza lub wody. W ten sposób umieszczają wkładkę na odpowiednim miejscu. Wkładka nasycona żywicą epoksydową twardnieje w ciągu kilku godzin. Tą metodę można naprawić rury o długości do 60 m.

Nowa, ukończona wykładzina rurowa jest bezszwowa, bezspoinowa i wykonana z trwałych materiałów. Jest odporna na korozję, pękanie i przeciekanie w większym stopniu niż stary materiał. Wykazuje dłuższą żywotność. Jest to świetne rozwiązanie długoterminowe. Można też w ten sposób poprawić wydajność przepływu.

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z awarią rur w budynkach mieszkalnych, czy komercyjnych, wymagania wstępne dotyczące CIPP są podobne. Po pierwsze taka metoda sprawdza się najlepiej w przypadku uszkodzonych linii kanalizacyjnych lub rur umieszczonych głęboko pod ziemią. Dlatego jest niedrogim rozwiązaniem, gdy trzeba naprawić kanalizację miejską. Jest też często tańsza niż tradycyjna wymiana rur, gdy biegną one poniżej chodników, podjazdów i innych elementów krajobrazów. Kontrola video jest pierwszym i ostatnim krokiem bezwykopowej technologii naprawy