Web Analytics
Nowoczesne kontenery magazynowe – charakteryzacja i zastosowanie | Van4U

Nowoczesne kontenery magazynowe – charakteryzacja i zastosowanie

Niezmiennie od lat kontenery wykorzystuje się do magazynowania rozmaitego ładunku. Jednak na przestrzeni czasu ich charakterystyka znacząco się zmieniła. Dzisiaj kontenery magazynowe są jeszcze lepiej przystosowane do swoich zadań. Ponadto, znacząco zwiększył się zakres ich zastosowań.

Metalowa, lekka konstrukcja

Co prawda kontenery mogą być budowane z różnych materiałów, jednak najczęściej do ich budowy wykorzystuje się cienką stal. Standardem jest specjalnie wzmacniania stal o grubości 2mm. Dlaczego jest to najlepszy możliwy materiał? Okazuje się, że łączy on kilka cech, które są niezbędne, aby kontener dobrze pełnił swoje funkcje.

Przede wszystkim metalowa konstrukcja jest twarda i trudna do sforsowania. Tym samym zbudowany z niej kontener stanowi skuteczne zabezpieczenie zawartości. Złodziej ma naprawdę trudne zadanie, aby dostać się do środka, zwłaszcza jeśli kontener jest zaryglowany oraz wyposażony w zamek antywłamaniowy. Po drugie, materiał konstrukcyjny kontenera magazynowego dobrze izoluje temperaturę oraz zabezpiecza ładunek przed rozmaitymi czynnikami atmosferycznymi. Nie ma obaw o przeciekanie stali czy też o pęknięcie pod wpływem spadających z nieba kulek gradu. Wreszcie ostatnia z najistotniejszych cech stali w kontekście kontenerów, czyli lekkość. Cienka stal, z której konstruuje się kontenery to materiał stosunkowo lekki, stąd też zbudowane z niego magazyny można bez większego problemu transportować z miejsca na miejsce.

Pełne wyposażenie kontenera

Tym, co odróżnia dzisiejsze kontenery od tych wykorzystywanych przed laty, jest głównie wyposażenie. Obecnie klient może sobie zażyczyć, aby w jego magazynie pojawiło się górne i boczne oświetlenie, gniazdko elektryczne czy specjalne obicie ścian. Ponadto, możliwe jest też dostosowanie kontenera magazynowego do transportu ładunku. Kontenery często są również specjalnie dostosowane do konkretnych towarów. Powstają w nich uchwyty na palety, półki na opony, czy przegrody na rowery. To tylko niektóre z wielu przykładów możliwych modyfikacji kontenerów magazynowych.

Nowoczesne kontenery magazynowe – charakteryzacja i zastosowanie

Dla kogo kontenery magazynowe?

Do pewnego momentu kontenery użytkowane były niemal tylko przez firmy transportowe i ewentualnie przedsiębiorstwa produkcyjne, które wysyłały swoje produkty do klientów. Dzisiaj magazyny z kontenerów są wykorzystywane o wiele szerzej. Przede wszystkim trudno wyobrazić sobie jakikolwiek plac budowy bez kontenerów, w których przetrzymuje się narzędzia, jak również materiały wymagające ochrony przed promieniami słonecznymi czy też wilgocią. Również wielu właścicieli sklepów oraz hurtowni, działających w rozmaitych branżach, wykorzystuje kontenery, jako magazyny dla swoich towarów.

Powstanie artykułu wsparła firma Eco Containers, oferująca kontenery Eco Containers.