Web Analytics
Nauka jazdy konnej - jak zacząć jeździć konno? | Van4U

Nauka jazdy konnej - jak zacząć jeździć konno?

Do niedawna jazda konna pozostała sportem o wyjątkowej jakości, ale niedostępnym na dla osób chcących jeździć hobbystycznie. Ale dziś kluby sportowe oferują lekcje po przystępnych cenach dla wszystkich.

Wśród poczatkujących istnieje jednak obawa, że sport może być wyzwaniem. Kontakt ze zwierzęciem i sprzętem jeździeckim jest dla nich przerażający. Instruktor powinien zawsze wybierać odpowiednie lekcje dla początkujących. Naucz się podstaw jazdy konnej może właściwie każdy w każdym wieku.

Jak zacząć jeździć konno?

Aby rozpocząć przejażdżkę z końmi, lepiej zarejestrować się w szkole jazdy konnej i mieć doświadczonego jeźdźca za instruktora czy opiekuna. Poprzez strony internetowe i wyszukiwarki, będziemy mogli szybko znaleźć najbliższe szkoły. Jeśli wybrałeś cel podróży, warto odwiedzić je przed pierwszą lekcją. Spacer po otaczających je budynkach i trasach. Upewnij się, że personel stadniny jest dostępny do pomocy w razie potrzeby.

Nauka jazdy konnej - jak zacząć jeździć konno?

Jeśli się zastanawiasz, w co się ubrać na pierwszą jazdę konną, to na początku nie ma potrzeby kupować specjalnych ubrań do jazdy konnej. Ale kas i ochraniacze są niezbędne. Priorytetem jest bezpieczeństwo. Na koniu jeździec nosi kask z najnowszymi certyfikatami. Jak chodzi o obuwie to sportowe buty są idealnym wyborem na pierwsze przejażdżki.

Konie zazwyczaj są nieśmiałe i stopniowo zaczynają tworzyć silne połączenie z osobą. Naturalnie, dla tych, którzy nie są doświadczeni, wybierają zwierzęta spokojnie i powolne, ale i tak potrzebują wsparcia instruktora.

Ile trwa nauka jazdy konnej?

To, ile będą lekcje jazdy zależy od personalnych uwarunkować. Każda osoba opanuje techniki w innym czasie. Zazwyczaj jednak uczenie się podstaw zajmuje kilka tygodni. Kiedy uzyskamy odpowiednią równowagę na podczas spacerów, kłusów lub galopów, minie trochę czasu. Kolejnym krokiem będzie wykorzystanie umiejętności technicznych na placu do działań na świeżym powietrzu. Szkolenia te są ważne dla zapewnienia wyczucia między koniem a jeźdźcem.