Web Analytics
Wysokociśnieniowa i niskociśnieniowa iniekcja | Van4U

Wysokociśnieniowa i niskociśnieniowa iniekcja

Jeśli chcesz skutecznie naprawić pęknięcia na ścianach lub fundamentach budynku, możesz skorzystać z iniekcji wysokociśnieniowej i niskociśnieniowej. Obie techniki gwarantują szybką i długotrwałą naprawę fundamentów. Wybierając technikę, weź pod uwagę rodzaj pęknięcia.

Wysokociśnieniowa i niskociśnieniowa iniekcja

Na czym polega iniekcja wysokociśnieniowa?

Iniekcja wysokociśnieniowa polega na wprowadzeniu płynu do bardzo wąskie szczeliny (mniejszej niż 0,75 cm) pod bardzo wysokim ciśnieniem. Warto skorzystać z usług profesjonalisty, np. firmy Blejkan.pl Ofertę znajdziesz na stronie blejkan.pl Specjalista wykorzystuje specjalny sprzęt. Sprawdza wszelkie rodzaje pęknięć. Reguluje przepływ i ciśnienie płynu, biorąc pod uwagę typ pęknięcia.

W sektorze mieszkaniowym ciśnienie na ścianie lub fundamentach wynosi około 20-25 MPa lub 2900-3625 psi. Jeśli nie osiągnie takiego poziomu, efekt pracy będzie niezadowalający. Należy pamiętać, że zbyt duży przepływ i za wysokie ciśnienie tworzą mikropęknięcia w betonie i wokół portu iniekcji. Płyn wtedy ucieknie zamiast infiltrować pęknięcie.

Od źle przygotowanych fundamentów do nieodpowiedniej mieszanki lub zbrojenia stalowego. Beton może pękać z wielu powodów. Najczęściej wynika jednak z szybkiego utwardzania. Na szczęście iniekcja wysokociśnieniowa wyeliminuje skutecznie ten problem.

Jakie są zalety iniekcji wysokociśnieniowej?

Przede wszystkim iniekcja wysokociśnieniowa jest szybka i wydajna. Nie trzeba wykonywać zewnętrznych wykopów. Dlatego generuje mniejsze koszty. Jeśli zastosujemy odpowiednią technikę, wypełniacz będzie trwały i wodoodporny. Najczęściej wstrzykiwany jest poliuretan lub żywica epoksydowa. Podczas utwardzania poliuretan rozszerza się około 10 razy bardziej w porównaniu do pierwotnej objętości. Taka uszczelka doskonale chroni przed wodą. Z kolei żywica epoksydowa wykorzystywana jest wtedy, gdy pęknięcia ścian mają negatywny wpływ na integralność strukturalną fundamentów.

Wysokociśnieniowa i niskociśnieniowa iniekcja

Iniekcja niskociśnieniowa

Iniekcja niskociśnieniowa polega na wprowadzeniu płynu pod bardzo niskim ciśnieniem w wąską szparę (większą niż 1,5 mm). Wymaga podstawowego wyposażenia, obejmującego pistolet uszczelniający, pistolet z podwójnym nabojem lub pistolet ręczny. Jeśli chcesz, by była skuteczna, musisz zatrudnić specjalistę. Ta metoda wymaga bowiem odpowiedniej praktyki. Iniekcja niskociśnieniowa wykorzystuje zasadę grawitacji, ponieważ ciśnienie wynosi około 50 psi.

Taką iniekcję można wykorzystać przede wszystkim w przypadku nieaktywnych pęknięć, właściwych dla konstrukcji, które muszą zachować swoje cechy architektoniczne. Dlatego jest stosowana głównie do naprawy płyt parkingowych, filarów wiaduktów i podstawy latarni.

Chociaż ta metoda jest skuteczna, ma jednak pewne ograniczenia. Przede wszystkim nie nadaje się do naprawy pęknięć w betonowej ścianie fundamentowej.

Można wykorzystać epoksydy i pianki poliuretanowe. Ta metoda wymaga cierpliwości od aplikatora. Z drugiej strony bez problemu może monitorować cały proces i sprawdzać, czy pęknięcie jest już całkowicie wypełnione.