Web Analytics
Osuszanie budynków z wykorzystaniem elektroosmozy | Van4U

Osuszanie budynków z wykorzystaniem elektroosmozy

W celu pozbycia się wilgoci oraz pleśni z domu używamy produktów drogeryjnych, które mają za zadanie usunięcie wykwitów ze ścian - zagrażają one naszemu zdrowiu. W kilku przypadkach jest to sposób na szybkie ale krótkotrwałe pozbycie się pleśni, ale nie jego problemu. Niekiedy problem tkwi w niedrożnej wentylacji domu- należy dokładnie oczyścić kanały wentylacyjne i problem znika. Najgorszym powodem wystąpienia wilgoci jest powódź, która zalewa całe mieszkanie, woda wsiąka w fundamenty i mury. Niezbędne wtedy jest osuszanie budynku.

Jakie są metody osuszania budynków?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele metod, które są w stanie mniej lub bardziej skutecznie osuszyć i rozwiązać problem pleśni i wilgoci w domu. Najczęściej stosowane sposoby są inwazyjne, polegające przykładowo na nacinaniu zawilgoconych ścian, w ten sposób można dokładnie osuszyć budynek - ale proces jest dość kosztowny i wymaga porządnego remontu po zakończeniu. Zabieg elektroosmozy jest zupełnie bezpieczny i nieinwazyjny, wymaga więcej czasu ale jego efekty są permanentne, tak długo jak działa urządzenie.

Osuszanie budynków z wykorzystaniem elektroosmozy

Na czym polega elektroosmoza?

Wysokiej jakości sprzęt gwarantuje niebywałe efekty. Warto wspierać polskich producentów, którzy stawiają przede wszystkim na jakość wykonywanych usług. Urządzenie, które wykorzystywanie jest przy osuszaniu budynków wytwarza delikatne fale elektromagnetyczne. Powodują one, że cząsteczki wody przybierają odwrotny kierunek - wydobywane są na zewnątrz - ku ziemi. W ten sposób mury są dokładnie osuszane, jednak trzeba mieć na uwadze fakt, ż może to potrwać kilka miesięcy. Głównie wpływa na to struktura, grubość murów oraz stopień zalania. Urządzenie BlockAqua mogą Państwo zakupić na stronie OsuszanieBudynku.com. Firma pochodzi z Rzeszowa, ale dostarcza urządzenia na terenie całej Polski i Europy. Zakup urządzenia warto skonsultować telefonicznie, aby przekonać się o jego zaletach, konsultanci odpowiedzą na wszelkie pytania klientów zainteresowanych osuszaniem budynków i ścian pomieszczeń.

Wady i zalety osuszania budynków za pomocą elektroosmozy

Urządzenie do elektroosmozy z pewnością ma kilka zalet, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu. Pora roku nie wpływa na jakość osuszania budynków), także można stosować w zimie jak i w lecie. Kolejnym argumentem jest możliwość użytkowania powierzchni, która jest osuszana- przez cały jej proces. Wszystkie czynności możemy wykonywać tak jak było to do tej pory. Sprzęt na pewno jest tani w utrzymaniu, zużywa mało prądu. Warto dodać, że metoda jest zupełnie bezinwazyjna- nie wymaga ingerencji w fundamenty oraz mury domu. Omijając przy tym remont, który jest dość kosztowny. Nawiązując do wad urządzenia, na pewno trzeba wiedzieć, że osuszanie budynku jest długotrwałe i wymaga czasu, niekiedy jest to pół roku, a sam sprzęt musi być podłączone na stałe. Bez systematyczności nie ma efektów lub nie są długotrwałe.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami z firmy Elektroosmoza III - ofertującej osuszanie budynków Rzeszów.