Web Analytics
Podłoga laminowana czy płytki winylowe? | Van4U

Podłoga laminowana czy płytki winylowe?

Już nie możesz doczekać się aż wprowadzisz się do nowego mieszkania? Jednak nim to nastąpi pozostała jeszcze kwestia jak je urządzić. Mowa tutaj nie tylko o meblach i dodatkach, ale przede wszystkim o tym, co zagości na podłodze oraz ścianach w twoim domu. Szczególnie wybór podłogi jest niezwykle ważny, aby był przemyślany, ponieważ zazwyczaj towarzyszy nam ona aż do samego końca użytkowania mieszkania. Obecnie pojawia się na rynku coraz więcej ciekawych rozwiązań podłogowych. Jednymi z nich jest podłoga laminowana oraz płytki winylowe. Czy któraś z tych dwóch opcji jest lepsza? Po lekturze tego artykułu będziesz w stanie odpowiedzieć sobie na to pytanie, a także poznasz lepiej charakterystykę obu produktów.

Podłoga laminowana czy płytki winylowe?

Podłoga laminowana bez sekretów

Na początek poznajmy czym jest podłoga laminowana. Pozornie może ci się wydawać, że jest to podłoga zrobiona z drewna, ponieważ większość wzorów dostępnych w tego rodzaju produkcie łudząco przypomina drewniane deski. Jednak jest to jedynie wzór, który nie tylko swoim wyglądem, ale również fakturą przypomina drewno. To już pierwsza z zalet tego typu rozwiązania. Mimo drewnianego wyglądu, podłoga laminowana cechuje się innymi właściwościami. Jest ona przede wszystkim bardzo odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, zarysowania, zabrudzenia oraz wgniecenia. Świetnie nada się do każdego pomieszczenia w twoim domu. Inne cechy, z których słynie to antystatyczność oraz antypoślizgowość, a także co ciekawe nie przyciąga ona do siebie kurzu. Sprawdzi się bardzo dobrze, jeżeli posiadasz dzieci oraz zwierzęta domowe.

Płytki winylowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Podłoga winylowa może powstać na bazie zarówno paneli, jak i płytek. Tak naprawdę od ciebie zależy, który z tych dwóch produktów bardziej przypadnie ci do gustu. Zaleta, z której przede wszystkim słynie podłoga winylowa to jej odporność na zabrudzenia. Oprócz tego jest ona również odporna na rysowanie oraz ścieranie. Sprawdzi się ona przede wszystkim w kuchni oraz w łazience, ale również w innych pomieszczeniach w domu. Co ciekawe, płytki winylowe można położyć nawet na ścianach. Rozwiązanie to z pewnością przypadnie do gustu osobom, które pragną mieć dobrej jakości płytki w kuchni!