Web Analytics
Jak urządzić łazienkę? | Van4U

Jak urządzić łazienkę?

Jednym z pomieszczeń, które odgrywają ważną rolę w każdym domu jest łazienka. Nie zawsze ją doceniamy, mimo  iż prawidłowo urządzona staje się najlepszym miejscem do relaksu po ciężkim dniu.

Jak urządzić łazienkę?

Zachowanie właściwych odległości

Każda łazienka musi być urządzona z głową, zazwyczaj są to małe pomieszczenia, dlatego trudne staje się umieszczenie w nich wszystkich akcesoriów. Pomiędzy nimi powinna być przede wszystkim zachowana odpowiednia odległość, która zapewni możliwość swobodnego korzystania z nich. Przed zakupem urządzeń sanitarnych do niewielkich powierzchni niezbędne jest rozrysowanie ewentualnego ich rozmieszczenia na kartce. W ten sposób o wiele łatwiej zakupić właściwe wymiary. Jednym z dylematów, przed którymi stajemy dotyczy najczęściej wyboru wanny czy kabiny prysznicowej. Tutaj ponownie istotny jest metraż łazienki, w niektórych po prostu nie jest możliwa instalacja wanny. Wówczas wybór jest oczywisty. Osoby, które mimo wszystko postawią na wannę, muszą liczyć się z tym, że zabierze ona mnóstwo cennego miejsca. W przypadku większych pomieszczeń – nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć dwie opcje w jednej łazience.

Ogrzewanie i podłogi w łazienkach

W łazience oczywiście niezbędne jest właściwe ogrzewanie, zwłaszcza gdy mamy małe dzieci. Rzadko kiedy wykorzystuje się tradycyjne grzejniki z żeberkami, gdyż zajmują zbyt wiele miejsca. Powinno się postawić zatem na te dedykowane łazienkom. Chodzi o grzejniki drabinkowe, poza ogrzewaniem pełnią również funkcję wieszaków na ręczniki, czy pranie. Warto jeszcze wspomnieć, iż jest to rozwiązanie wysoce estetyczne i mamy do czynienia z oszczędnością miejsca w łazience. Jeżeli natomiast chodzi o podłogę, stawia się głównie na najbardziej popularne płytki ceramiczne. Nie tylko pięknie się prezentują, ale również łatwo się je czyści. Ponadto są wysoce odporne na działanie wilgoci, której w łazienkach jest przecież bardzo dużo. W nowoczesnych pomieszczeniach stosuje się także beton oraz jego imitacje – wszystko jest uzależnione od gustu i oczekiwań mieszkańców