Web Analytics
Kilka ciekawych sposobów na wystrój łazienki — Czyli jak z nudnej łazienki zrobić ulubione miejsce w domu! | Van4U

Kilka ciekawych sposobów na wystrój łazienki — Czyli jak z nudnej łazienki zrobić ulubione miejsce w domu!

Łazienka jest miejscem, które odwiedzamy bardzo często i korzystamy z niego równie intensywnie, jak z innych pomieszczeń w domu. Aby wykorzystać potencjał tego pomieszczenia podczas planowania remontu, warto zainspirować się kilkoma ciekawymi pomysłami na wykończenie łazienki, które całkowicie odmienią jej oblicze.

Kilka ciekawych sposobów na wystrój łazienki — Czyli jak z nudnej łazienki zrobić ulubione miejsce w domu! 

 

Prysznic bez brodzika

Pierwszym ciekawym sposobem na wykończenie naszej łazienki jest użycie prysznica bez brodzika. Prysznic jest funkcjonalny, a w tej wersji będzie dużo bardziej komfortowy w użytkowaniu. Prysznice bez brodzików są na tej samej płaszczyźnie i poziomie, co podłoga. Na samym środku mają delikatny spad pod kątem kilku stopni, po którym woda spływa do odpływu. Ścianki takiego prysznica stanową np. przeźroczyste szyby, które wyglądają bardzo efektownie. Oprócz estetycznych walorów prysznic taki jest bardzo komfortowy np. dla dzieci, osób starszych czy osób o ograniczonej sprawności.

 

Łazienka w kamieniu, drewnie, betonie…

Kolejnym pomysłem na wykończenie łazienki, który nie jest sztampowy i z pewnością będzie bardzo estetyczny, jest jej wykończenie w jednym materiale. Może być to drewno, beton, czy kamień. Niezależnie od materiału jednolite wykończenie ścian, sufitu i podłogi sprawi, że łazienka będzie miała swój indywidualny klimat. Wykończenie takie połączone z odpowiednimi dodatkami, sprawi też, że wnętrze będzie gustowne i estetyczne. Łazienkę w takim stylu możemy również wykończyć przy pomocy kilku rodzajów drewna czy betonu co urozmaici projekt.

 

Naturalny wystrój łazienki

Bardzo ciekawym sposobem na wystrój łazienki jest stworzenie jej w stylu naturalnym. Z pewnością przypadnie on do gustu osobom, które szukają łączności z naturą i chcą chronić środowisko. Podłogę, ściany czy sufity możemy wykonać z różnych rodzajów drewna. Łazienkę możemy wzbogacić o żywe rośliny oraz np. o ogród w słoiku, który idealnie będzie łączył naturalności i design w sobie. Jako gadżetów możemy używać drewnianych szczoteczek do zębów, szklanych dozowników na mydło czy gadżetów pochodzących z recyklingu. Ciekawym rozwiązaniem może być np. “żywa ściana” składająca się z mchu lub innych roślin. Odpowiednio podświetlona będzie prezentowała się idealnie i w naturalnym stylu.