Web Analytics
Funkcje izolacji poziomej fundamentów | Van4U

Funkcje izolacji poziomej fundamentów

Inwestycja w budowę własnego domu to nie tylko duże nakłady finansowe, ale przede wszystkim troska o odpowiednie zabezpieczenie fundamentów przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Cała konstrukcja ma służyć mieszkańcom przez bardzo długi czas, dlatego idealna jest izolacja pozioma fundamentów. Jest to pewnego rodzaju powłoka o właściwościach hydroizolacyjnych, którą umieszcza się między ścianą, a ławą fundamentową. Dzięki takiemu zabezpieczeniu woda z gruntu nie przedostaje się przez mury do wnętrza budynku, na ścianach nie pojawia się ani pleśń, ani grzyby.

Funkcje izolacji poziomej fundamentów

Czynności związane z wykonaniem izolacji poziomej fundamentów

Oczywiście punktem wyjścia jest zaopatrzenie się we wszystkie niezbędne materiały, dzięki którym izolacja pozioma fundamentów będzie odpowiednio wykonana. Wiele narzędzi w tym zakresie znajdą Państwo w sklepie Suez, a doświadczenie, które posiadają pracownicy z pewnością pomoże w najlepszym doborze materiałów do planowanych prac. Niezbędne mogą okazać się izolacje o grubych powłokach, masy bitumiczne i materiały zapobiegające gromadzeniu się wilgoci. W pierwszej kolejności należy na całej powierzchni ułożyć papę lub specjalną folię na ławach fundamentowych. Izolacja pozioma fundamentów różni się od pionowego odpowiednika tym, że główną jej funkcją jest zapobieganie podciągania wody z gruntu do murów. Dlatego właśnie poziomy rodzaj izolacji stanowi największą ochronę dla podłogi każdego budynku, w którym jest wykonywana. Wśród skutków braku izolacji poziomej fundamentów znajduje się możliwość uszkodzenia konstrukcji całego budynku, wpływ wilgoci z gruntu ma bardzo niekorzystny wpływ. Brak tego zabezpieczenia może również doprowadzić do pojawiania się pleśni na ścianach, a to z kolei ma zły wpływ na zdrowie mieszkańców – pojawiają się trudności z oddychaniem, czy alergie. Takie sytuacje są szczególnie groźne dla dzieci i schorowanych, starszych osób.

Konieczność zastosowania izolacji poziomej fundamentów

Ważnym aspektem jest również to, że izolacja pozioma fundamentów zabezpiecza przed zamoczeniem cały materiał ociepleniowy, który został zastosowany przy budowie domu. Dzięki temu nie straci on swoich właściwości, do wnętrza budynku nie przenika tym samym zimno pochodzące z gruntu. Tym samym nie ma powodów do obaw jeśli chodzi o efektywność ogrzewania w sezonie jesienno-zimowym. Materiały stosowane do wykonania prac izolacyjnych zakupione w sklepie Suez spełnią oczekiwania, gdyż pochodzą od najlepszych producentów. Przy ich zastosowaniu izolacja pozioma fundamentów przebiegnie zgodnie z planem, a przy okazji zostanie spełniona jej druga funkcja, jaką jest stworzenie przerwy między ławą a ścianą fundamentową. Na koniec warto jeszcze podkreślić, że do prawidłowego wykonania izolacji poziomej fundamentów rekomenduje się użycie najlepszych materiałów. Zalicza się do nich między innymi masę bitumiczną, folię z PCV oraz papę. Wszystkie muszą być odporne na ewentualne uszkodzenia mechaniczne i pękanie, tylko wówczas efekt wystarczy na bardzo długie lata.