Web Analytics
Jaki grill gazowy kupić? | Van4U

Jaki grill gazowy kupić?

Grille gazowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, zastępując trudne w rozpalaniu i nieekologiczne grille węglowe. Wystarczy podłączyć butlę gazową i przekręcić pokrętło w grillu, by już po kilku minutach układać potrawy na rozgrzanym ruszcie! Jednak jaki grill gazowy kupić, by posłużył przez wiele lat? Jaka ilość palników i powierzchnia będzie najlepsza? Na jakie funkcje warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy!  

Jaki grill gazowy kupić?

Grill gazowy – jaki kupić?

Wybór grilli gazowych na rynku jest ogromny, dlatego warto zwrócić uwagę na materiał wykonania poszczególnych elementów, liczbę palników, powierzchnię do grillowania oraz dodatkowe funkcjonalności, które ułatwią przygotowywanie posiłków lub zwiększą zakres możliwości grilla. Na co zwrócić uwagę przede wszystkim? Oto lista wskazówek:

  • Wybierz ruszt wykonany z żeliwa – to materiał, który długo utrzyma wysoką temperaturę
  • Palniki powinny gwarantować równomierny płomień na całej długości, dzięki otworom po obu stronach. W funkcjonalnych modelach znajdują się nad nimi szyny aromatyzujące, które chronią przed skapującym tłuszczem. 
  • Ściany grilla muszą być odpowiednio grube, aby zapobiec ulatnianiu ciepła. Najlepszym wyborem będzie pokrywa z odlewu aluminium o gwarancji minimum na kilka lat.
  • Każdy funkcjonalny grill gazowy posiada termometr w pokrywie – to niezbędny element, który umożliwi kontrolę efektów grillowania. Wybierz model z dużymi, czytelnymi liczbami.
  • Świetnym udogodnieniem są półki boczne, dzięki którym zyskasz przestrzeń robocza obok grilla. Warto zadbać o to, by były składane i miały haczyki do odwieszania akcesoriów.
  • System wymiennych wkładów, dostępny jest w najbardziej funkcjonalnych modelach. Dzięki temu możesz wyjąć część rusztu i zastąpić ją kamieniem do pizzy, płytą żeliwną, wokiem lub stojakiem na kurczaka.

Jaki grill gazowy kupić?

Warto zwrócić uwagę na powyższe funkcje, niezależnie od tego, jak duży będzie wybrany grill gazowy. Natomiast liczbę palników dobierz odpowiednio do swoich potrzeb – jeśli chcesz grillować od czasu do czasu głównie z najbliższą rodziną, wystarczy Ci mały grill gazowy wyposażony w 3. Natomiast na imprezy w ogrodzie potrzebujesz sprzętu o większej mocy – taki, który ma 5 palników. 

Wiele grilli oferuje dodatkowy palnik boczny pod półką – odgrzejesz na nim sosy lub ugotujesz zupę. To świetne udogodnienie, dzięki któremu przygotujesz na zewnątrz niemal każdy posiłek. Najbardziej funkcjonalne grille gazowe posiadają również zestaw do rożna obrotowego, dzięki któremu uzyskasz soczystego, dobrze wypieczonego kurczaka bez żadnego wysiłku. 

Jaki grill gazowy kupić?

Mały grill gazowy – polecane modele

Do grillowania z rodziną świetnie sprawdza się przystępne cenowe grille gazowe Enders Monroe lub Napoleon Freestyle. Warto zwrócić także uwagę na grill gazowy Broil King Royal lub bardziej funkcjonalny Broil King Monarch, który jest dostępny w wersji z palnikiem bocznym i zestawem rożna. Ciekawą propozycją także mały grill gazowy Enders Explorer Next Pro z demontowanymi nogami – sprawdzi się do grillowania na niewielkim tarasie oraz w plenerze. Dobrym wyborem będzie także dwu lub trzypalnikowy grill gazowy Weber Genesis z systemem wkładów wymiennych.

Jaki grill gazowy na większe imprezy? 

Na większe imprezy potrzebny będzie grill o dużej powierzchni, który oferuje znacznie większa moc. Warto wybrać modele wyposażone w 4 lub 5 palników, na których szybko przygotujesz duże ilości przysmaków dla gości. Dużą popularnością wśród doświadczonych grillmasterów cieszą się grille gazowe Broil King Baron z palnikiem bocznym i rożnem obrotowym oraz nowoczesne grille Weber Genesis z elektrycznym termometrem do pomiaru temperatury wewnątrz potraw. Ciekawą opcją jest także grill gazowy do zabudowy, przy którym nie musisz myśleć o zakupie butli, bo jest podłączony na stałe do gazu ziemnego – takie sprzęty ma w swojej ofercie marka Broil King oraz Napoleon!