Web Analytics
Lampy wiszące – jakie trendy panują, na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy wiszącej | Van4U

Lampy wiszące – jakie trendy panują, na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy wiszącej

Żyrandole to takie lampy, które mają odpowiadać za oświetlenie całego pomieszczenia. Oczywiście trzeba umieć robić to umiejętnie. Na pewno wybór lampy to podstawowa sprawa. Chodzi o to, by wybrana lampa była w stanie skutecznie pokazać wszystkie zalety danego pomieszczenia. Najważniejsze jest tutaj ustawienie kąta padania światła. Do wyboru mamy wiele różnych lamp, które można wykorzystać.

Zadanie dla lampy wiszącej

Kupując żyrandol musimy zwracać uwagę na to jaka będzie moc żarówek oraz kolor światła. Pomieszczenia są przystosowane do realizowania w nich różnorakich czynności. Wybierając oświetlenie powinniśmy się skupiać na takich lampach, które dawać nam będą jasne światło. Takie lampy dają mobilizację do pracy. te, które są bardziej do wypoczynku mogą mieć nieco słabsze źródła światła. Lampa najczęściej wisi na środku, ale w nowoczesnych aranżacjach ten trend nieco się zmienia i lampy pojawiają się np. nad stołem.

Lampy wiszące – jakie trendy panują, na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy wiszącej

Jej wysokość lampa

To jak wysoko będzie powieszona lampa jest bardzo ważne. Jeśli bowiem znajdzie się za wysoko to niestety światło się mocno rozproszy i nie będzie dobrze oświetlone takie pomieszczenie, gdy będzie za nisko światło się skupi w jednym miejscu i też zostanie miejsce, które nie będzie oświetlone. Klosz w dół, klosz w górę Jeśli klosze są skierowane w dół to światło rozproszy się po suficie oraz po ścianie, dlatego niektóre elementy są wtedy bardziej a niektóre mniej oświetlone. Niektóre modele mają także klosze kierowane w górę czyli w stronę sufitu. Tutaj światło idzie po suficie i dlatego będzie oświetlać całe wnętrze.

Żyrandol na miarę potrzeb

W przypadku niektórych lamp wiszących klosze będą ruchome i będzie się dało ustawiać je w różnej konfiguracji. Dzięki temu będzie się dało nieco zmienić kąt padania światła. Niekiedy więc pomieszczenia będą nieco lepiej oświetlone a światło będzie mniej lub bardziej skupiane. Wybierając lampy czasami warto się zdecydować na połączenie kilku źródeł światła, ponieważ wtedy stanie się to oświetlenie efektywniejsze.